Będziesz mamą? Nie ustępuj rozstępom! Kup olejek migdałowy.

Ciąża to magiczny czas. Rozwija się w Tobie nowe życie, które już bezpowrotnie wywróci Twoje do góry nogami. Zmieni się cały Twój świat i wkrótce nie będziesz sobie wyobrażała jak to możliwe, że w Twoim życiu nie było wcześniej tego małego, ujmującego człowieka.olej-migdalowy.jpg

Już podczas ciąży zachodzi w Tobie szereg zmian. Przekształca się gospodarka hormonalna, do głosu dochodzą inne instynkty. Twoje ciało również się przeobraża. Brzuszek rośnie wprost proporcjonalnie do rozwoju malucha, ciało zyskuje trochę więcej krągłości, a skóra ma nie lada wyzwanie: rozciąga się w trybie przyspieszonym. Uświadamiasz sobie, że oprócz maleńkiego cudu dostajesz od natury coś jeszcze: siateczkę dorodnych rozstępów w różnych miejscach na ciele. Najlepszym remedium na pielęgnowanie skóry podczas ciąży i po porodzie będzie olejek ze słodkich migdałów. Dlaczego góruje on nad dostępnymi w drogeriach kosmetykami? Co decyduje o jego wyjątkowości?

Uciążliwe pęknięcia na ciele bardzo ciężko jest usunąć. Odwiedzasz więc apteki w poszukiwaniu genialnego produktu, który raz-dwa upora się z rozstępami. Ale uwaga! Nie zawsze to, co jest skuteczne dla Twojej skóry, może być dobre dla rozwoju płodu. To jest pierwsza ważna lekcja macierzyństwa: wybieraj świadomie. Nawet najlepsze, najdroższe kosmetyki szprycowane są chemią, parabenami, silikonami, które przez skórę dostają się do Twojego organizmu. Ponieważ jesteś fizycznie połączona z dzieckiem, ono również chłonie wszelkie substancje, które przyjmuje Twoje ciało. Zanim więc sięgniesz po jakikolwiek kosmetyk, zastanów się, czy lepiej nie zwrócić się ku naturalnej, 100% czystej i pozbawionej chemii pielęgnacji?

Olejek migdałowy jest jednym z najdelikatniejszych naturalnych olejów, który fenomenalnie zadba o kondycję Twojej skóry. Zawiera mnóstwo protein i soli mineralnych oraz witaminy A i E, które nazywane są „witaminami młodości”. Bardzo pozytywnie wpływają one na jędrność i elastyczność skóry. Witaminy z grupy B występujące w olejku zapobiegną odwodnieniu komórek. Krócej ujmując- regularnie używany olejek migdałowy zapewni skórze elastyczność i rozciągłość. Nawet szybko rosnący brzuszek nie przyczyni się do powstawania rozstępów. Zawarte w migdałowym oleum kwasy tłuszczowe (linolowy, oleinowy) bardzo dobrze zmiękczają naskórek.

Jak stosować olejek migdałowy podczas ciąży?

  • Wcieraj olejek w suchą skórę we wszystkie problematyczne partie ciała (brzuszek, uda, pośladki, biust). Rób to rano i wieczorem. Możesz również poprosić przyszłego tatę, by to zrobił. Masaż Twojego brzucha wzmocni jego więź z dzieckiem.
  • Możesz z powodzeniem stosować go na wilgotną skórę po kąpieli. Olejek ma dobrą wchłanialność i nie zostawia tłustych śladów.
  • Dodaj odrobinę olejku do wanny podczas kąpieli. Twojej skórze nie zagrozi już twarda, szorstka woda.
  • Jeśli natomiast męczy Cię refluks- częsty problem przyszłych mam- również sięgnij po migdały, tyle ze już nie w postaci olejku. Orzechy migdałowca namocz w chłodnej wodzie, aby pozbyć się skórek. Muszą w niej przebywać całą dobę. Po tym czasie odsącz je z wody i zdejmij skórkę. Smacznego!